Завръщайки се на домашния корт, номер 16 Обърн слага край на двубоя с поражение с 81-54 на Вандербилт
AP News | 2024-02-01 | 06:41:49

ОБЪРН, Алабама (AP) — Джейлин Уилямс вкара 21 точки, Денвър Джоунс добави рекордните за сезона 19 и Номер 16 Обърн се възстанови от поредните загуби на пътя с победа с 81-54 над Вандербилт в сряда вечерта.

Обърн (17-4, 6-2 Югоизточна конференция) пое контрола над играта с доминираща защита. Вандербилт стреля само 26,8% от игра, включително стрелба 11 от 39 при опити за 2 точки.

Вандербилт (5-15, 0-7) бе воден от Вен-Алън Лубин, който имаше 17 точки и 12 борби. Евън Тейлър вкара 14 точки, а Тирин Лорънс добави 12 точки за Комодорс.

Комодорите останаха почти седем минути без отбелязан гол от игра през първото полувреме, помагайки на Тигрите да увеличат ранната си преднина до двуцифрено число.

Johni Broome разкри защитата на Auburn с пет блокади, 16 точки и 11 борби.

Обърн, който след тежки пътувания до Алабама и щата Мисисипи, отбеляза завръщането си у дома със силна ранна стрелба. Джоунс вкара три тройки в първите четири минути за Тигрите, които завършиха с 10 тройки като отбор. Уилямс отбеляза 7 за 9 от игра, след като беше държан на комбинирани 17 точки в последните два мача на Тигрите.

Вандербилт: Офанзивните борби продължават за Commodores, който влезе в играта класиран на 327-мо място в дивизия I по ефективен процент голове. Vanderbilt вече загуби 14 от последните си 16 мача, като единствените му победи идват срещу Alabama A&M и Dartmouth.

Обърн: Завръщането у дома беше сладко за Обърн, който сега е 14-0 на Невил Арена този сезон. Нападението на Тигрите се охлади от обичайната си форма миналата седмица, но те успяха да намерят отново своята посока на позната територия.